Пон03082021

Последна промена06:23:28 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Пожар пеплоса шума во атарот на Вевчани

Пожар пеплоса шума во атарот на Вевчани

Сподели

Пожар пеплоса шума во Вевчани.

 

На седумнаесетти февруари оваа година, околу 14 часот, во месноста „Суво поле“, атар на општина Вевчани, случен е пожар, во кој, на една парцела целосно изгореле 1500 костенови насади и 200 ореови насади, сопственост на фирма а на втората парцела 14 ореови насади и двеста метри црево од систем за наводнување „капка по капка“, дадени под концесија на фирма од Вевчани.

Пожарот бил локализиран а потоа и целосно изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Струга. По овластување на Јавен обвинител , на местото на пожарот увид направи екипа на полициските станици од Струга.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK