Пон03082021

Последна промена06:23:28 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Повторно пожар кај Вевчани

Повторно пожар кај Вевчани

Сподели


Речиси нема ден без пожари кај Вевчани.

Пламени јазици и вчера се гледале околу Вевчани. Уште еден пожар, вчера пеплоса ниви но и куќа во околината на Вевчани.На осумнаесетти март оваа година, во 13 часот и .30 минути, во полициската станица Струга, било пријавено дека има пожар во викенд куќа на место викано „Каланои куќи“ во село Вевчани, сопственост на Ј.Д и Б.Д.. Пожарот настанал на дива депонија, по што се проширил. Пожарот, во 15 часот и 10 минути бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Струга.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK