Пон03012021

Последна промена01:29:16 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Мега фото галерија: Охриднет на Вевчанскиот карневал

Мега фото галерија: Охриднет на Вевчанскиот карневал

Сподели

Почна карневалското лудило на падините на Јабланица. Вевчани и годинава отворен театар без граници.

Боки 13, Катица Јанева, Фатиме Фетаи, Заев и Мицкоски продефилираа како глави маски на централното дефиле на Вевчанскиот плоштад. 

Досетливите вевчанци традиционално ја потсмеваат актуелната политичка состојба во земјава,  но и во светот.

 По традиција илјадници гости од земјава и регионот уживаат во вековниот Вевчански карневал и бројните древни обичаи.

Уживајте во нашата мега фото галерија на репортерот Биљана Николска. 

 

новинар Биљана Николоска 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK