Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Фотографии од Вевчанскиот карневал на изложба во Кичево

Фотографии од Вевчанскиот карневал на изложба во Кичево

Сподели

Во изложбениот салон на Центарот за култура во Кичево деновиве е отворена изложба на фотографии „Карневали“на познатиот мајстор на фотографијата Дражан Брачиќ.

Самиот наслов на изложбата зборува за лајтмотивот,на оовие фотографии се прикажани карневалите низ земјава организирани во Вевчани,Прилеп и Битола,во периодот 2012 – 2018 г.
Изложбата претставува само мал дел од тие настани со кои авторот сака да прикаже дел од атмосферата и разноликоста на идеите и фантазијата на учесниците.

Текст и фото:СТОЈАН КУКУНЕШОСКИ

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK