Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Запленети пиротехнички средства во Вевчани

Запленети пиротехнички средства во Вевчани

Сподели

Запленети пиротехнички средства во Вевчани.

 

На 25.12.2020 година, при извршен претрес во домот на М.К.(68) од Вевчани, полициски службеници од ОВР Струга, пронајдоа и одзедоа вкупно 2200 парчиња разновидни пиротехнички средства, што тој нелегално ги поседувал. Истиот е приведен и по целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна кривична пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK