Нед05312020

Последна промена03:40:33 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Кејот на Вевчанска река ќе добие нов лик

Кејот на Вевчанска река ќе добие нов лик

Сподели

Започнаа градежните работи за промена на постоечката метална заштитна ограда по должина на кејот на Вевчанска река.

Ќе биде поставена  нова бетонска ограда која заедно со потпорниот ѕид ќе се обложат со камени плочи, при што кејот ќе добие нов автентичен лик.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK