Чет05282020

Последна промена10:44:02 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани И Вевчани доби пари за проекти

И Вевчани доби пари за проекти

Сподели

Министерството за животна средина и просторно планирање на РМ додели неповратни средства на општина Вевчани за реализација на два проекти во рамките на програмата за инвестирање во животната средина за 2016 година.

Со едниот проект предвидено е изградба на канализациона линија - крак 7, а со вториот проект ќе се изработи комплетна техничка документација за изградба и реконструкција на 10 канализациони лини во општина Вевчани.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK