Нед05312020

Последна промена03:40:33 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Лебот од „Алмико“ -со вевчански квалитет по европски стандарди

Лебот од „Алмико“ -со вевчански квалитет по европски стандарди

Сподели

„Алмико“ е бренд во пекарството и поим за квалитет во правење домашен леб со домашно воденично брашно.

Вековната традиција и искуство се преточени во рецептот за вевчанскиот леб, кој се прави од различни видови брашно и што е посебно важно-без адитиви. Неповторливата арома и вкус од топлото вевчанско лебче останува со денови и буди апетит и мерак во исхраната.
Производството на прехранбени производи во „Алмико“ е со словенската технологија а соработката е со македонските фирми од каде се набавува квалитетни и здрави продукти. Единствената мисла водилка во работата на „Алмико“ е да понудат квлитетен производ по европски стандарди . Со љубов, своите производи ги прават по старите и добро проверени бабини рецепти за леб и бели пецива.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK