Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Ќе се гради ветениот пат во Вевчани

Ќе се гради ветениот пат во Вевчани

Сподели

Ќе се гради регионален пат , крак од фабриката Вевчанка до Здравствениот дом во Вевчани. 

 

По само неколку дена од најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на проектот за доизградба на регионален пат крак 1 од Р418 (фаза 2) на потег фабрика Вевчанка – Здравствен дом Вевчани, Јавното претпријатије за државни патишта експресно го објави тендерот за избор на изведувач за реализација на овој капитален проект за општина Вевчани.

Станува збор за поголема инвестиција со проценета вредност од 23 000 000,00 денари со која значително ќе се прошири патната сообраќајна инфраструктура во општина Вевчани, ќе се намали протокот на возила низ населеното место и ќе се обезбеди полесна пристапност до имотите на граѓаните и здравствениот дом.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK