Чет04272017

Последна промена10:12:52 AM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Туристичките водичи во посета на Вевчани

На иницијатива на ресторанот Виа Игнација – Вевчани и НУ Музеј Др. Никола Незлобински – Струга, а во соработка со здружението на туристички водичи и придружници Кеј – Охрид вчера, се спроведе обука на туристичките водичи членови на ЗТВП Кеј – Охрид за културно-историските и природните знаменитости на Вевчани и Струга.

Повеќе...

Ракометен турнир "Енхалон Куп 2017" во Вевчани

Ракометниот Клуб Енхалон од Струга утре  4 Март ќе биде домаќин на ракометниот турнир за млади категории "Енхалон Куп 2017".

Повеќе...

Во Вевчани ќе се гради фабрика за вода

Во Вевчани ќе се гради фабрика за флаширана вода. Вевчанските извори, препознатливи по својата убавина, и заштитени како ретко природно богатство ќе се искористат за производство на здрава изворска вода.

Повеќе...

Ќе се гради повеќенаменското игралиште во Вевчани

Градоначалникот на општина Вевчани, Цветомир Угриноски вчера оствари работен состанок со директорот на Агенција за млади и спорт на Република Македонија, Марјан Спасески.

Повеќе...

Вевчанец нападнал полицаец, оти му пишал казна

НККР Струга  поднесе  кривична пријава против К.Р.(51) во  Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста”.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK