Чет05232019

Последна промена03:00:18 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

На 9-та ликовна колонија „Вевчански видувања“ концерт на Жељко Самарџиќ

Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански Видувања, како и на Компанијата „ВИА“, на утре - 23 јуни (сабота), во 20 часот, во ресторанот „Виа Игнација“ во Вевчани, свечено ќе биде отворена Деветата меѓународна ликовна колонија „Вевчански видувања“.

Повеќе...

Ѓорѓи Влајнкиноски реизбран за претседател на ОК Вмро Дпмне Вевчани

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на предлог на Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Проф. Д-р Христијан Мицкоски за Претседател на Општискиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани го реизбра Ѓорѓи Влајнкиноски.

Повеќе...

Успешно ослободена мечка заробена во замка на Јабланица

Денеска успешно беше ослободена мечка фатена во замка на планината Јабланица. Благодарение на ловното друштво Церн камен од Вевчани мечката беше ослободена без никакви повреди. 

Повеќе...

Вевчани домаќин на пензионерките спортски игри

Во спортскиот комплекс во Вевчани на 9 јуни 2018 година се одржаа 23-те регионални спортски натпревари од 4 –от регион во организација на Сојузот на здруженија на пензионерите на Македонија,а за прв пат домаќин ЗП Вевчани.

Повеќе...

КУД „Дримкол“ со спектакуларен годишен концерт

Синоќа во домот на културата во Вевчани се одржа годишниот концерт на Здружението - Културно Уметничко Друштво ,,Дримкол,, од Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK