Чет10192017

Последна промена09:41:09 PM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Утре Вевчани без струја

Поради зафати на ЕВН утре Вевчани без струја.

Повеќе...

Привршува изградбата на бензиската пумпа во Вевчану

Привршува изградбата на бензиската пумпа во општина Вевчани.

Повеќе...

Тереза Кесовија: Вевчани е центарот на светот

Прекрасната дива Тереза Кесовија се вљуби во Вевчани.

Повеќе...

Со незаборавен настап на Тереза Кесовија отворена Вевчанската колонија

Вевчани неисцрпна инспирација за врвните светски сликари. Триесеттина уметници и годинава  ќе  творат  на меѓународната уметничка колонија “Вевчански видувања”, што синоќа свечено се отвори со ексклузивен концерт на хрватската дива Тереза Кесовија.  

Повеќе...

Тереза Кесовија вечерва ќе ја отвори Вевчанската колонија

Хрватската легендарна певица Тереза Кесовија ќе ги отвори годинешните „Вевчански видувања“. Познатата и надалеку прочуена уметничка  колонија на која со години настапуваат автори од сите страни на светот, традиционлано ќе се одржи во реномираниот ресторан „Виа Игнација“ во неповторливото Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK