Сре08212019

Последна промена06:36:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Учениците на „Страшо Пинџур“ во посета на општина Вевчани

Учениците од ОУ„Страшо Пинџур“ во посета на општина Вевчани.

Повеќе...

Во Вевчани ќе се гради уште еден пат

Новиот проект на општина Вевчани предвидува доизградба на регионалниот пат крак 1 од р-418 , од фабриката „Вевчанка“ до здравствен дом Вевчани.

Повеќе...

Изграден патот “Бебек Фарм – Св.Варвара“ во Вевчани

Воспоставената институционална соработка со Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој на РМ резултираше со реализација на проектот Изградба на локалниот  пат “Бебек Фарм – Св.Варвара“.

Повеќе...

Градежна експанзија во Вевчани

Во Вевчани градежна експанзија. Привршува изградбата на спортската сала, се подобрува патната инфраструктура, мостовите,  а ќе се гради и повеќенаменско игралиште.Општината со капитални проекти  го решава проблемот со невработеноста. 

Повеќе...

Во Вевчани ужива македонскиот џет сет

Вевчани станува една од најатрактивните туристички дестинации во земјава. Не се само изворите, вкусната храна и прекрасната природа. Тука е едно од најубавите тениски игралишта во земјава,коњичкиот клуб, бројните цркви и манастири.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK