Нед01262020

Последна промена08:54:50 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Градежна експанзија во Вевчани

Во Вевчани градежна експанзија. Привршува изградбата на спортската сала, се подобрува патната инфраструктура, мостовите,  а ќе се гради и повеќенаменско игралиште.Општината со капитални проекти  го решава проблемот со невработеноста. 

Повеќе...

Изграден патот “Бебек Фарм – Св.Варвара“ во Вевчани

Воспоставената институционална соработка со Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој на РМ резултираше со реализација на проектот Изградба на локалниот  пат “Бебек Фарм – Св.Варвара“.

Повеќе...

Вевчани подготвува нов урбанистички план

Општина Вевчани подготвува нов урбанистички план за Вевчани. Претходниот план беше донесен во 1999 за плански период од 10 години.

Повеќе...

Во Вевчани ужива македонскиот џет сет

Вевчани станува една од најатрактивните туристички дестинации во земјава. Не се само изворите, вкусната храна и прекрасната природа. Тука е едно од најубавите тениски игралишта во земјава,коњичкиот клуб, бројните цркви и манастири.

Повеќе...

Во Вевчани се уредуваат локалните улици

Општина Вевчани не запира со градежната експанзија. После уредувањето на мостовите, реновирањето на клупите и осветлувањето до изворите, поправката на тротоарите и пешачките зони сега започна и со реконструкција на локалната улица “Дејкој”.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK