Сре11202019

Последна промена12:26:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Привршува реконструкцијата на детската градинка во Вевчани

Во завршна фаза е со реконструкцијата на врати и прозори во детската градинка „Планински цвет“, Вевчани.

Повеќе...

Видео/Фото: Од дефилето на маските - Вевчански карневал

Повеќе...

Вевчанскиот оркестар ќе го промовира првото цеде

Утре во 12.00 часот во центарот на Вевчани кај Пазариштето, ќе се одржи промоција на ЦД-то на оркестарот на зурли и тапани – Вевчани -. Ова е првото ЦД на овој оркестар кој во изминативе две години станува се поактуелен во нашиов регион, а и пошироко.

Повеќе...

Сите патишта водат кон Вевчани

Од вчера па до 14 Јануари сите патишта водат во општина Вевчани. Денеска на репертоарот на најстарата карневалска манифестација е предвидено:

Повеќе...

Утре КУД Дримкол ќе одржи Новогодишен концерт

Културно  Уметничкото  Друштво  ,, Дримкол ,,   од  Вевчани  секоја година на 11 Јануари одржува Новогодишен концерт во Домот на Култура  во Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK