Вто03312020

Последна промена04:37:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Во Вевчани одржана првата републичка седница на Советот на ветерани на ВМРО – ДПМНЕ

Денес  во Вевчани се оддржа прва републичка конститутивна седница на Советот на ветерани на ВМРО – ДПМНЕ. На седницата присуствуваа сите претседатели на Советите на ветерани при општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ во Република Македонија.

Повеќе...

„Функционер“ најдобрата маска на Веевчанскиот карневал

„Функционер“ го лапна бурето со 40 литри „Вевчанска керф“ од Стоби Вевчани (19.01.2014) Импресиите во јавноста и низ социјалните мрежи од овогодишниот Вевчански карневал и по една недела не стивнуваат.

Повеќе...

Привршува реконструкцијата на детската градинка во Вевчани

Во завршна фаза е со реконструкцијата на врати и прозори во детската градинка „Планински цвет“, Вевчани.

Повеќе...

Реконструкција на мостовите во Вевчани

Општина Вевчани започна со градежните работи за реконструкција на двата моста на Вевчанска река.

Повеќе...

Видео/Фото: Од дефилето на маските - Вевчански карневал

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK