Сре12122018

Последна промена10:38:24 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Вевчани прибира понуди за изградба на локален пат

Општина Вевчани денес  објави тендерска документација - оглас  за прибирање понуди  за изградба на нов локален  пат од  „Света Петка”  до “Св.Варвара“.

Повеќе...

Градоначалникот Угриноски на работни состаноци во Скопје

Денеска  градоначалникот на општина Вевчани Цветомир Угриноски со својот тим остварија работни состаноци во министерство за финансии каде беа договорени понатамошните активности за обезбедување на финансиски средства за доизградба на кејот на Вевчанска река.  

Повеќе...

Здравствениот дом во Вевчани - успешна приказна

Здравствениот дом во Вевчани е  успешна приказна.  Децении наназад квалитетно опслужува 25 000 жители од  регионот, изјави  министерот за здравство Никола Тодоров при денешната посета на Вевчани.

Повеќе...

Три милиони денари за пат во Вевчани

3.318.119 денари   ќе добие општина Вевчани за изградба на локалните  патишта. Парите кои доаѓаат од Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството општина Вевчани ќе ги инвестира во изградба на локален пат, делница: "Бебек-фарм - св.Варвара".

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK