Нед01262020

Последна промена08:54:50 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Вевчани очекува илјадници туристи за карневалот

Илјадници туристи од земјава и странство се очекува да го искусат карневалското доживување. Вевчанци се веќе подготвени за најстарата карневалска манифестација во земјава.

Повеќе...

Вевчани доби подрачна единица за земјоделие

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска отвори подрачна единица во општина Вевчани.Отворањето на оваа подрачна единица, како што истакна министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски, е резултат на беспрекорната соработка со градоначалникот на општината Цветомир Угриноски, како и со сите луѓе од овој регион кои се заинтересирани за земјоделството.

Повеќе...

Се е подготвено за Вевчанскиот Карневал 2014- “Биди и ти вистински василичар”

Вистинско василичарско доживување се подгототвува во Вевчани за традиционалниот Вевчански карневал што ќе се одржи во малку проширено издание од 10ти до 14ти јануари идната 2014та година.

Повеќе...

Интензивно се гради спортската сала во Вевчани

Во Вевчани интензивно започнаа градежните активности за изградба на современа Спортска сала со 500 седишта.

Повеќе...

Од понеделник Дедо Мраз во посета на Вевчани

Најомилениот и најпосакуваниот  дедо на светот на задоволство на сите деца во понеделник пристигнува во Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK