Пон10212019

Последна промена03:09:39 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ во посета на Вевчани

Денеска  претседателот на Унијата на млади сили  на ВМРО - ДПМНЕ , Владимир Нелоски го посети Вевчани. Тој  оствари средба со раководството на општинскиот комитет на УМС на ВМРО - ДПМНЕ Вевчани.

Повеќе...

Познати поети на литературна средба во Вевчани

Денес во организација на градоначалникот на општина Вевчани, Цветомир Угриноски се организира литературна средба помеѓу учениците од Основното училиште „Страшо Пинџур“ Вевчани и поетите.

Повеќе...

Порибена Вевчанска река

Со илјада парчиња речна пастрмка вчера беше извршено порибување на Вевчанска река.Градоначалникот на општина Вевчани упати апел до жителите да ги зачуваат рибите.

Повеќе...

Реконструирана улица “Млака” во Вевчани

Улицата "Млака" во Вевчани доби нов,  модерен изглед.Локалната самоуправа деновиве ја заврши   изградбата  на оваа локална улица.  

Повеќе...

Угриноски на средба со Трајко Велјаноски

Градоначалникот на општина Вевчани г. Цветомир Угриноски денес во посета на Собранието на Република Македонија каде што оствари работна средба со Претседателот на Собранието на Република Македонија,  Трајко Велјаноски.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK