Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Во Вевчани се уредуваат локалните улици

Општина Вевчани не запира со градежната експанзија. После уредувањето на мостовите, реновирањето на клупите и осветлувањето до изворите, поправката на тротоарите и пешачките зони сега започна и со реконструкција на локалната улица “Дејкој”.

Повеќе...

Се гради спортската сала во Вевчани

Во Вевчани течат градежните активности за изградба на современа Спортска сала со 500 седишта. 

Повеќе...

Поставена ограда на коловозот на влезот од Вевчани

Деновиве на регионалниот пат кој води до Вевчани, односно на самиот влез во Вевчани се постави челична еластична заштитна ограда од десната страна на коловозот.

Повеќе...

Вевчанските мостови туристичка атракција

Реконструираните и разубавени мостови на Вевчанска река денес се вистинска атракција.

Повеќе...

Вевчанските мостови со нов лик

Привршуваат градежните работи за реконструкција на двата моста на Вевчанска река.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK