Сре01272021

Последна промена05:17:29 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Ќе се порибува Вевчанска река

Во среда ЗРСК "Пастрмка" - Струга во соработка  со Општинa Вевчани ќе изврши порибување на Вевчанска река.

Повеќе...

Во Вевчани ќе се издигне споменик на Михајло Пупин

На местото на некогашната самопослуга,  која беше диво изграден објект и претставуваше грда слика во центарот на Вевчани, конечно  ќе никне убаво уреден парк.

Повеќе...

Угриноски: Претседателот на СДСМ Вевчани времето го троши на шпекулации и лаги

Општина Вевчани реагира на интервјуто на претседателот на ОО СДСМ Вевчани, г. Сашо Јанкоски објавено на интернет сајтот www.sdsm.org.mk.

Повеќе...

Започна изградбата на улицата “Млака” во Вевчани

Општина Вевчани денеска започна со изградба на локална улица „Млака“.

Повеќе...

Објавен огласот за изработка на физибилити студија за ски центарот на Јабланица

Денеска  АД МЕПСО  објави оглас  за јавна набавка за изработка на физибилити студија и мастер план за развој и изградба на скијачкиот центар на планината Јабланица преку јавно приватно партнерство.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK