Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Ликовна изложба на Анкица во Вевчани

Синоќа во Вевчани беше отворена првата самостојна изложба на Анкица Китаноска.

Повеќе...

Започнува фестивалот „Преображење“ во Вевчани

Во периодот од 16 до 19 Август Вевчани e домаќин на 8 по ред фестивал на народна култура ,,Пображење,, во организација на Културно Уметничкото Друштво ,, Дримкол ,, од Вевчани.

Повеќе...

На 9-та ликовна колонија „Вевчански видувања“ концерт на Жељко Самарџиќ

Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански Видувања, како и на Компанијата „ВИА“, на утре - 23 јуни (сабота), во 20 часот, во ресторанот „Виа Игнација“ во Вевчани, свечено ќе биде отворена Деветата меѓународна ликовна колонија „Вевчански видувања“.

Повеќе...

Со незаборавен концерт на Желјко Самарџиќ започна Вевчанската колонија

Вевчани неисцрпна инспирација за врвните светски сликари. Четириесеттина уметници и годинава    творат  на меѓународната уметничка колонија “Вевчански видувања”, што синоќа  свечено се отвори со ексклузивен концерт на Желјко Самарџиќ.

Повеќе...

Ѓорѓи Влајнкиноски реизбран за претседател на ОК Вмро Дпмне Вевчани

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на предлог на Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Проф. Д-р Христијан Мицкоски за Претседател на Општискиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани го реизбра Ѓорѓи Влајнкиноски.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK