Сре12122018

Последна промена08:44:33 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Млад возач тешко повреди жена во Вевчани

Во сообраќајка во Вевчани, млад возач тешко повреди 53 годишна жена.

Повеќе...

Конституиран Советот во општина Вевчани

Вчера  се одржа конститутивната седница на Советот на Општина Вевчани.

Повеќе...

Ногачески градоначалник на Дебарца, Јанкоски на Вевчани

Зоран Ногачески е новиот градоначалник на општина Дебарца.

Повеќе...

Кривична за двајца вевчанци, фалсификувале документи

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела ,измамување на купувачи”,продолжено казнено дело ,,фалсификување или уништување на деловни книги”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.Ќ.(46) од струшкото село Велешта како и против С.П. (53) од Вевчани за сторено казнено дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.

Повеќе...

Најголема излезност во Вевчани

Најголема излезност на гласањето до 17 часот на територија на Република Македонија според податоците што ги објави ДИК  има во Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK