Пет03052021

Последна промена09:48:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Порибена Вевчанска река

Со илјада парчиња речна пастрмка вчера беше извршено порибување на Вевчанска река.Градоначалникот на општина Вевчани упати апел до жителите да ги зачуваат рибите.

Повеќе...

Угриноски на средба со Трајко Велјаноски

Градоначалникот на општина Вевчани г. Цветомир Угриноски денес во посета на Собранието на Република Македонија каде што оствари работна средба со Претседателот на Собранието на Република Македонија,  Трајко Велјаноски.

Повеќе...

Во Вевчани ќе се издигне споменик на Михајло Пупин

На местото на некогашната самопослуга,  која беше диво изграден објект и претставуваше грда слика во центарот на Вевчани, конечно  ќе никне убаво уреден парк.

Повеќе...

Ќе се порибува Вевчанска река

Во среда ЗРСК "Пастрмка" - Струга во соработка  со Општинa Вевчани ќе изврши порибување на Вевчанска река.

Повеќе...

Започна изградбата на улицата “Млака” во Вевчани

Општина Вевчани денеска започна со изградба на локална улица „Млака“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK