Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Познати поети на литературна средба во Вевчани

Денес во организација на градоначалникот на општина Вевчани, Цветомир Угриноски се организира литературна средба помеѓу учениците од Основното училиште „Страшо Пинџур“ Вевчани и поетите.

Повеќе...

Реконструирана улица “Млака” во Вевчани

Улицата "Млака" во Вевчани доби нов,  модерен изглед.Локалната самоуправа деновиве ја заврши   изградбата  на оваа локална улица.  

Повеќе...

Угриноски на средба со Трајко Велјаноски

Градоначалникот на општина Вевчани г. Цветомир Угриноски денес во посета на Собранието на Република Македонија каде што оствари работна средба со Претседателот на Собранието на Република Македонија,  Трајко Велјаноски.

Повеќе...

Порибена Вевчанска река

Со илјада парчиња речна пастрмка вчера беше извршено порибување на Вевчанска река.Градоначалникот на општина Вевчани упати апел до жителите да ги зачуваат рибите.

Повеќе...

Ќе се порибува Вевчанска река

Во среда ЗРСК "Пастрмка" - Струга во соработка  со Општинa Вевчани ќе изврши порибување на Вевчанска река.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK