Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Во Вевчани ќе се издигне споменик на Михајло Пупин

На местото на некогашната самопослуга,  која беше диво изграден објект и претставуваше грда слика во центарот на Вевчани, конечно  ќе никне убаво уреден парк.

Повеќе...

Започна изградбата на улицата “Млака” во Вевчани

Општина Вевчани денеска започна со изградба на локална улица „Млака“.

Повеќе...

Објавен огласот за изработка на физибилити студија за ски центарот на Јабланица

Денеска  АД МЕПСО  објави оглас  за јавна набавка за изработка на физибилити студија и мастер план за развој и изградба на скијачкиот центар на планината Јабланица преку јавно приватно партнерство.

Повеќе...

Угриноски: Претседателот на СДСМ Вевчани времето го троши на шпекулации и лаги

Општина Вевчани реагира на интервјуто на претседателот на ОО СДСМ Вевчани, г. Сашо Јанкоски објавено на интернет сајтот www.sdsm.org.mk.

Повеќе...

Вевчани прибира понуди за изградба на локален пат

Општина Вевчани денес  објави тендерска документација - оглас  за прибирање понуди  за изградба на нов локален  пат од  „Света Петка”  до “Св.Варвара“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK