Вто02192019

Последна промена11:33:56 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Конституиран Советот во општина Вевчани

Вчера  се одржа конститутивната седница на Советот на Општина Вевчани.

Повеќе...

Кривична за двајца вевчанци, фалсификувале документи

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела ,измамување на купувачи”,продолжено казнено дело ,,фалсификување или уништување на деловни книги”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.Ќ.(46) од струшкото село Велешта како и против С.П. (53) од Вевчани за сторено казнено дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.

Повеќе...

Најголема излезност во Вевчани

Најголема излезност на гласањето до 17 часот на територија на Република Македонија според податоците што ги објави ДИК  има во Вевчани.

Повеќе...

Ногачески градоначалник на Дебарца, Јанкоски на Вевчани

Зоран Ногачески е новиот градоначалник на општина Дебарца.

Повеќе...

Вевчанската колонија „стигна“ и во Париз

Семејството Угриноски од општина Вевчани, продолжува достојно да ја претставува Македонија ширум светот.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK