Чет11262020

Последна промена11:32:36 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Хронично болните се враќаат на работа, со одредени исклучоци

Владата на вчерашната седница го усвои предлогот на Комисијата за заразни болести за враќање на работа на хронично болните, но со одредени исклучоци.

Повеќе...

Во Вевчани селективно уривање на дивоградби

Селективно  уривање на дивоградби во Вевчани , обвинуваат  граѓаните.

Повеќе...

Почнува 10 тиот Фестивал на народна култура ,,Пображење”

Денеска во Вевчани започнува 10-тиот по ред Фестивал на народна култура ,,Пображење” во организација на Културно Уметничкото Друштво ,,Дримкол” од Вевчани.

Повеќе...

Одекнаа зурли и тапани, 10 то издание „Пображење“

Звуците на зурлите и тапаните одекнаа високо на Јабланица. По десетти јубилеен пат синоќа во Вевчани свечено беше отворен Фестивалот на народна култура „Пображење“.

Повеќе...

И ова лето Вевчанско културно лето - 2020

Во Вевчани,по деветти пат ќе се одржи Вевчанското културно лето,со програма која ќе ги задоволи вкусовите на домаќините и на гостите што ќе ја посетат населбата.аспоред зборовите на Мишо Китаноски и на Сашо Бетоски,и двајцата носители на манифестацијата ,овој пат и покрај ограничените услови за одржување на програмите,сепак,направен е напор со строг здравствен протокол да се реализираат дури десетина активности,од кои неколку преку Онлајн.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK