Пон03012021

Последна промена01:29:16 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Десетта јубилејна колонија „Вевчански видувања“

Во ресторанот  ВИА Игнација  Вевчани се е подготвено за отворањето на 10 јубилејна ликовна колонија „Вевчански видувања“.

Повеќе...

Извонредна изведба на „Јаворе“ од Викторија Чочороска

Синоќа во Домот на културата во Вевчани, пред драги пријатели, колеги и обожаватели на Викторија Чочороска се одржа промоцијата на нејзината прва преработка на една од најубавите стари македонски песни ,,Јаворе,,.

Повеќе...

17- та ревија на музика ќе се одржи во Вевчани

17- та ревија на песни, музика и игра  ќе се одржи во Вевчани.

Повеќе...

Пензионерите се подготвуваат за 17 – та ревија на музика

Веднаш по конституирањето на Собраниети,ИО и избор на комисии – како и Актив на пензионерки.Здружението на пензионери Струга,започнаа со поголем број активности.

Повеќе...

Повторно пожар кај Вевчани


Речиси нема ден без пожари кај Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK