Пет07032020

Последна промена09:53:49 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Вевчани очекува илјадници гости за карневалот

Од 12ти до 14ти јануари во Република Вевчани! 14 века традиција и вистинско василичарско доживување на најголемиот европски фестивал на сатирата.

Повеќе...

ФОТО: Преубавото Вевчани под снежна покривка

Живописното Вевчани утрово под бела снежна покривка.

Повеќе...

Крсто Мукоски однесен на преглед на скопските клиники

Крсто Мукоски, еден од шестемина притворени пратеници за настаните од 27 април, претрпел инфаркт и итно е префрлен од истражниот затвор во Шутка на Клиника за кардиологија, соопштува за ИнфоЦентар.Мк.

Повеќе...

Охриднет ексклузивно ги открива ѕвездите на Вевчанскиот карневал!

На десетина денови до Вевчанскиот карневал општина Вевчани подготвена за најголемиот настан во годината.

Повеќе...

Вевчани ќе биде полно за Нова година и Василица

Вевчани е подготвоно за пречек на Нова година,а угостителските објекти се целосно закупени,информираат сопствениците на вевчанските објекти.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK