Пон03012021

Последна промена01:29:16 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Вевчанскиот карневал започнува со „Архангел“ и „Галија“


Рок групите „Архангел“ и „ Галија“, го отвораат годинашниот Вевчански карневал.

Повеќе...

Тепачка во Вевчани

Ноќеска се степале малолетници и возрасни жители на Вевчани.

Повеќе...

Во Вевчани колективна изложба

Во „ Пупина куќа“,Вевчани имавме можност да присуствуваме на отворањето на изложба од уметнички дела од вевчанските истакнати уметници Аница Китаноска,Симун Лешоски,Перо Шутиноски,Симун Коруноски и Косто Костоски .Отворањето беше пропратено со звуците на гитарите на Коста и Александар.

Повеќе...

Се протестираше пред домот на Крсто Мукоски

Се протестираше  пред домот на Крсто Мукоски во Вевчани.

Повеќе...

Ликовна изложба на Анкица во Вевчани

Синоќа во Вевчани беше отворена првата самостојна изложба на Анкица Китаноска.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK