Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Охриѓанец и охриѓанка, направија вакцинален Мини-Шенген од Западен Балкан

Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, во својство на ко-претседател на регионалната иницијатива – Коморскиот инвестициски форум (КИФ) , заедно со генералниот  секретар на Форумот,  Д-р Тања Штерјова-Душкоска, исто така, од Стопанската комора на Македонија, вчера и денес, на дело спроведуваат вакцинален Мини-Шенген за земјите од Западен Балкан.

Повеќе...

Во Охрид рекордни 60 новозаболени од корона вирусот

Во Охрид рекордни  60 новозаболени од корона вирусот.

Повеќе...

Запалени две возила во Охрид

Запалени две возила во Охрид.

Повеќе...

Охрид и годинава дел од „Часот на планетата земја“

Општина Охрид и оваа година е дел од најголемата светска еколошка акција „Часот на планетата земја“.

Повеќе...

Апел: Дарувај крвна плазма

Охридската болнца и Црвен крст Охрид упатуваат  апел за крводарување до сите кои ја извојуваа битката со COVID-19 да им помогнат на оние кои во моментов се борат со вирусот за својот живот.

Повеќе...

Фатен пироманот што запали две возила

Охридскиот пироман доби кривична пријава.

Повеќе...

Геогиески: Одличен старт на реконструкцијата на „Јане Сандански“

Одличен старт на реконструкцијата на улицата “Јане Сандански“, информира градоначалникот Георгиески. 

Повеќе...

Нема приоритетна вакцинација за туристичките работници

Туристичките работници нема да добијат приоритетна вакцинација.

Повеќе...

Во недела стигнуваат 24 000 дози вакцина во земјава

Во недела во земјава ќе стигнат 24.000 дози од вакцината „АстраЗенека“ преку Ковакс механизмот, објави вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK