Нед10212018

Последна промена07:32:29 PM

Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Сообракајот во земјава без забрани во зимски услови

Сообраќајот на државните патишта се одвива без застои и забрани, во зимски услови, по влажни коловози, со остатоци од кашест снег, по интервенција на дежурните екипи од Македонијапат.

Повеќе...

Не опуштајте се, нѐ чека екстремен студ

По потоплите денови со многу снег, за време на викендот и во понеделник времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под -10 степени (во недела најниски, од -16 до -7). Претпладне по oдделни котлини ќе има појава на магла. Дневните температури ќе се движат од 0 до 6 степени, а во местата со магла ќе останат под нула.

Повеќе...

Водокрст - строг пост за здравје

На 18 јануари се слави празникот Водокрст. Во Светата Црква се воспева силата и моќта на Крстот.

Повеќе...

Започнува реконструкцијата на делницата Кичево Гостивар

Започнува реконструкцијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. Јавното претпријатие за државни патишта ја избра фирмата „Гранит“ од Скопје за изведувач на градежните работи, кои треба да се завршат во рок од 40 месеци.

Повеќе...

Укината забраната за Стража и Пресека

УКИНАТИ ЗАБРАНИ ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА:

Повеќе...

Собор на Свети Јован Крстител

 Денес се празнува Собор на Свети Јован Крстител. 

Повеќе...

Тоше Проески меѓу најдобрите во светот: Австралиски медиум го рангира подобро од Роби Вилијамс

После прераната смрт на познатиот британски музичар Џорџ Мајкл, кој почина на 25 декември минатата година, светските медиуми му оддаваа чест на различни начини, меѓу кои и со одлични преработки на неговите најпознати хитови.

Повеќе...

Богојавленска ноќ.. Точно на полноќ замислете желба

Ако Во Богојавленската ноќ на полноќ го отворите прозорецот и погледнете во небо, најверојатно ќе забележите дека и некој од вашите соседи го прави истото. Ова не треба да ве чуди…станува збор за прастар православен обичај!

Повеќе...

Укината забраната за Стража

Магистралниот пат А3 Прилеп - Ресен кај нас.Баир е блокиран од група граѓани поради немање на електрична енергија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK