Чет03042021

Последна промена11:23:32 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Градоначалникот Мерко закрепнува после 50 дена на Инфективна клиника

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко помина речиси два месеци на Инфективната клиника во Скопје,  а сега е пуштен дома и закрепнува.

Повеќе...

Жители на Велешта истепале делогожданец

Двајца велештани тепале жител на Делогожда.

Повеќе...

„Медитерански есеи“ - нова книга на Разме Кумнароски

Најновата книга есеи теорија и критика со наслов „Медитерански есеи“на писателот Разме Кумбароски излезе деновиве од печат.

Повеќе...

Стружанецот Клечкароски дел од Алијансата готвачи на Слоу фуд

Неодама, официјално беше формирана Алијансата  готвачи на Слоу фуд Македонија. Во неа членува стружанецот Пеце Клечкароски заедно со уште десетина готвачи од земјава.

Повеќе...

Угостителски објект во Франгово не го почитувал работното време

Угостителски објект во Франгово не го почитувал работното време.

Повеќе...

Жител на Велешта нападнал полицаец

 

Жител на Велешта нападнал полицаец.

Повеќе...

Куршуми пронајде струшката полиција

Стружанецот заработи кривична пријава.

Повеќе...

Струга инспирација за светски ументици, Лида Шерафатманд две години твори во градот на мостовите

Лида Шерафатманд  е признаена светска уметница,  која  веќе две години живее и твори   во Струга.

Повеќе...

Десет починати од корона, еден од струшко

Министерството за здравство денеска информира дека во последните 24 часа од корона вирус се починати десет лица од кој двајца пациенти од Скопје (60 и 66г), еден од Куманово (64г), двајца пациенти од Прилеп (57 и 87г) двајца од Тетово (75 и 53г), еден од Струга (55г), еден од Струмица (83г) и еден пациент од Крива Паланка (80г).

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK