Чет03042021

Последна промена11:23:32 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Стружанецот Клечкароски и неговиот чоколаден и кремаст свет

Стружанецот  Пеце Клечкароски е прв во земјава, кој прави домашна  чоколада.

Повеќе...

Лабуништанка нападната во Велешта, велештанка нападната од куче во Струга

Настаните се случиле синоќа.

Повеќе...

Жител на Берат нападнал полицајци во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „спречување на службено лице во вршење службено дејствие“, ОВР Струга до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Ј.Д.(22) од Берат–Република Албанија.

Повеќе...

На Ќафасан уапсен Албанец по кој трагал Интерпол

На Ќафасан уапсен жител на Пешкопеја по кој трагал Интерпол.

Повеќе...

Трговски објект од Струга заработи прекршочна

Трговски објект во Струга заработи казна.

Повеќе...

Украдено кајче во Струга, се бара помош од граѓаните

Украдено пловило во Струга, се бара помош од граѓаните.

Повеќе...

Жители на Албанија без документи се шетале низ Струга

Жители на Албанија без документи се шетале низ Струга.

Повеќе...

Жител на Мислешево фатен со пет паковки кокаин

Жител на Мислешево фатен со пет паковки кокаин.

Повеќе...

И Струга го одбележа 11ти Октомври

ОО на Сојузот на борци од Струга го одбележа 11 Октомври Денот на народното востание,со прогодна свечаност.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK