Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Стружанец искршил БМВ и украл „Пионир“-касетофон

Крадец од Струга, ги искршил вратите од луксузно возило „БМВ“ и украл еден авто радио касетофон „Пионир“.

Повеќе...

На вонредна седница Струга бара решение за дивата депонија

Стружани денес на протест пред салата за седници на општина Струга. На вонредна седница ќе бараат  решение за  депонијата, која веќе  десет дена гори и го загадува градот.

Повеќе...

Работел со трактор и се превртел во река

20 годишен жител на струшкото село Ложани е тешко повреден при пад со трактор во водите на реката Црн Дрим.

Повеќе...

ФОТО: Струга се „гуши“ во чад, денес протест

Празничниот викенд во Струга мина во чад и магла. Жителите велат дека веќе подолг период се сведоци на системското труење што се случува во целото струшко поле, заради секојдневното палење на струшката депонија.

Повеќе...

Кривична за стружанец кој градел без дозвола

ПС Струга поднесе кривична пријава против М.Ќ. (57) од с. Биџево, струшко, и против правниот субјект ГТД „ТРИМ“ ДОО Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“.

Повеќе...

Вековна традиција за Велигден во струшко Подгорци

ПОДГОРЧАНИ се меѓу ретките христијани што је негуваат неколкувековната традиција да го слават „Велигден“со одење „с “крсти“ по синорот на селото Подгорци.

Повеќе...

15-та Регионална ревија на песни,музика и игрa ќе се одржи во Струга

Во  Струга, вчера (8.04.2017),се одржа консултативен состанок со претседателите на здруженијата и со своите соработници задолжени за културно-забавниот живот на пензионерите од осмиот регион,што ги опфаќа здруженијата на пензионери од Струга,Охрид и Дебарца,Гостивар,Македонски Брод,Вевчани,Лабуништа,Дебар и Центар Жупа.

Повеќе...

Струмичанец крадел се и сешто во Струга

Младо момче од струмичко Банско бил вистински специјалист за кражби. Тој во Струга крадел каде ке стигнел. Полицијата го фатила и му поднела кривична пријава.

Повеќе...

Стружанец фатен со марихуана

НККР Струга поднесе кривична пријава против Ј.К,.(23) во Струга, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK