Пон03012021

Последна промена01:29:16 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Стружани фатени со марихуана

 

Двајца стружани фатени со марихуана.

Повеќе...

Струга цело лето со проблеми во водоснабдувањето

Цело лето Струга  повторно има проблеми  со водоснабдувањето.

Повеќе...

Жител на струшко Велешта нападнал полицаец

Жител на струшко веешта нападнал полицаец.

Повеќе...

Агресивен лабуништанец, навредувал полицаец

Полицијата ќе му поднесе пријава.

Повеќе...

Две починати лица од корона во Струга

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19.

Повеќе...

Два нови смртни случаи на корона во струшко

Во последните 24 часа се направени 1674 тестирања, а регистрирани се 186 нови случаи на ковид-19.

Повеќе...

Опожарени ниви во струшко Ливада

На 15.09.2020 година, Џ.З.(59) од струшкото село Ливада, во ОВР Струга пријави дека настанал пожар на 14.09.2020 година во ниви во атарот на селото, сопственост на неговите браќа и роднини.

Повеќе...

Уште една опожарена нива во струшко

Уште една опожарена нива во струшко.

Повеќе...

Велештанец и стружанец се тепале на паркинг

На 15.09.2020 година во 14 часот, на паркинг простор во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Б.Ж.(28) од селото Велешта врз А.А.(27) од Струга.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK