Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Лабуништанец мамел дека за пари дава чешко државјанство

 НККР Струга поднесе кривична пријава против С.Ќ.(51) од с.Лабуништа, за сторено кривично дело „измама“.

Повеќе...

Во Струга не се почитуваат закони, нема фискални

Во Струга е познато дека ретко кој издава фискална сметка.

Повеќе...

Струшкиот турнир по четириесет и петти пат ќе ги отвори вратите за ракометните сладокусци

Традиционалниот ракометен турнир „Струга 2017“ оваа година ќе се одржи од 12 до 15 август на теренот на „Женска Плажа“ покрај Охридското езеро.

Повеќе...

Голем пожар кај Женска плажа Струга

Изгоре голем дел од трската но и птици, велат стружани за Охриднет.

Повеќе...

Стружанец изградил дивоградба во станбена зграда

Стружанец, без одобрение започнал да гради на приземјето од колективната станбена зграда каде живеел. Заради тоа, заработил кривична и решение за отстранување на дивоградбата.

Повеќе...

Ограбена црквата во струшко Мали Влај

Во периодот од 20.00 часот на 29.03.2017 до 09.00 часот на 30.03.2017 година непознат сторител извршил тешка кражба во црквата „Св.Никола“ во с.Мали Влај, струшко.

Повеќе...

Граѓаните не знаат дека имаат слободен пристап до информации

Вчера, во Струга, во организација на Центарот на заедницата Струга се одржа обука за пристап до информации од јавен карактер.

Повеќе...

Села зборува за геноцид, а во Струга масовна албанизација

Струшкиот градоначалник Зијадин Цела вчера во македонското собрание зборуваше за геноцид врз албанското населени  во земјава.

Повеќе...

Се обидел да прошверцува 5000 евра на Ќафасан

 180.000 денари, откриени при личен претрес на албански државјанин, кој со албански автомобил се пријавил за излез од државата на граничниот премин Ќафасан.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK