Сре07082020

Последна промена03:32:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Хуманитарна помош за семејствата од изгорените куќи во Струга

Помош од храна, средства за хигиена, постелнини и ќебиња од Општинската организација на Црвениот крст од Струга добија денеска семејствата кои ги изгубија домовите во вчeрашниот пожар во Струга во кој изгореа пет куќи.

Повеќе...

ОБНОВЕНО+ ФОТО: Изгореа пет куќи, пожарот локализиран

Пожар во центарот на Струга.

Повеќе...

Струшка промоција на книгите на педијатарот Матоски

„Како пораснав и остарев во Црвениот крст на Македонија“ и „Кажувањата на еден дедо доктор“ се новите книги на пензионираниот доктор Климе Матоски од Струга.

Повеќе...

„Струшко изгрејсонце“ за писателката Ели Маказлиева

Традиционаланата награда „Струшко изгрејсонце“ која се доделува за книга за деца и млади од македoнски автор,

Повеќе...

Автокампот Ливадиште отворен за посетителите

Автокампот “Ливадиште” отворен за посетителите.

Повеќе...

Во Струга собир на професорите по француски

Наредната недела Струга ќе биде домаќин на 17-от Летен регионален универзитет за француски јазик

Повеќе...

Во Струга состанок за безбедност на капалитата

Превенција на кражби во згодна прилика и превенција на несреќи на капалиштата на струшкото крајбрежје, се теми на состанокот што денеска во 11 часот ќе се одржи во хотелот „Дрим“ во Струга.

Повеќе...

Со грст златници патувал од Истанбул за Струга

Македонски државјанин, со цело богатство од златници и многу вредни монети, од Истанбул со автобус патувал за Струга. Тој со себе носел 25 златници, 12 турски монети, 10 монети од француска република и 3 австриски монети, изработени од 18 каратно злато, чија вредност е проценета на околу 290 илјади денари.

Повеќе...

Нелегално се градат плажи во струшко

Камиони со земја и градежен шут го затрупуваат брегот на Охридско Езеро на потегот од Струга кон Калишта.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK