Саб01162021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Се гради паркинг во струшката болница

Се гради паркинг во струшката болница.

Повеќе...

Пијан стружанец паднал од балкон и починал

Пијан стружанец паднал од балкон и починал.

Повеќе...

Насилник му се заканувал на својот татко во Струга

31 годишникот е приведен.

Повеќе...

Приведени двајца стружани за напад на службено лице

Приведени двајца стружани за напад на службено лице.

Повеќе...

Пронајдена марихуана кај жител на струшко Октиси

Пронајдена марихуана кај жител на Октиси струшко.

Повеќе...

Што имало во торба кај Ќафасан?

Торба полна со марихуана била пронајдена на патот за граничниот премин.

Повеќе...

Жителите на Лабуништа ќе ја тужат државата

Жителите на струшко Лабуништа се закануваат со тужба против државата пред Меѓународниот суд за човекови права во Стразбург.

Повеќе...

Стружанец си изградил авто камп без одобрение

Самоволието на поединци нема крај.

Повеќе...

И Струга го одбележа 11 Октомври

На 11 Октомври,во организација на Општинскиот Сојуз на борците од Струга,беше свечено одбележан 11 Октомври –Денот на народното востание на македонскиот народ.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK