Пет07032020

Последна промена12:21:29 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Стружанка фатена со фалсификувани евра

Полицијата од  Струга поднесе кривична пријава против В.Ф. (63) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Повеќе...

Стружанец со тешки повреди, искасан од пит були

Агресивни пит були искасапија случаен минувач. Настанот се случи пред неколку денови во струшкото село Мислешево. Агресивните кучиња, кои сопственикот ги чувал без заштитни маски, кафези и надзор, секавично нападнаа 34 годишен жител на Мислешево.

Повеќе...

Утре богослужба во Соборниот храм „Св.Ѓорѓи“ во Струга

Утре, во соборниот храм „Св. Ѓорѓи“ во Струга ќе се отслужи Богослужба во спомен на чудото што го направи Светиот маченик Теодор Тирон.

Повеќе...

Двајца стружани уапсени со дрога во Тирана

Двајца стружани се уапсени вчера во Тирана поради шверц на дрога.

Повеќе...

Општината го суспендира вработениот “митаџија“

Општина Струга го суспендира вработениот, кој полицијата го товари дека примал мито.

Повеќе...

Во сабота, во Струга премиера на „Кучиња“

Драмското студио „Миладин“ од Струга , во сабота премиерно ќе ја изведе претставата „Кучиња“ од Миодраг Лилиќ.

Повеќе...

Двајца разбојници од Струга нападнале велешанец

Завчера, околу 18.00 часот во Струга две непознати лица извршиле разбојништво над Д.П. (27) од с.Богомила, велешко.

Повеќе...

Струшки силеџии нападнале полицаец

Тројца струшки силеџии нападнале и тешко повредиле полицаец. Тие во ноќниот клуб „Оаза“ во Струга го туркале а потоа надвор го пречекале и го нападнале полицаецот М.Ѓ. удирајќи го по целото тело.

Повеќе...

Две кривични за бесправно градење во Струга

Полицијата поднесе две кривични пријави за бесправно градење во Струга. Едната се однесува на изградба на колективна зграда, а другата за станица за технички преглед.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK