Саб01162021

Последна промена10:11:54 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Насилник му се заканувал на својот татко во Струга

31 годишникот е приведен.

Повеќе...

Пронајдена марихуана кај жител на струшко Октиси

Пронајдена марихуана кај жител на Октиси струшко.

Повеќе...

Бројот на малигно заболени во Лабуништа драстично зголемен

Лабуништани повторно на протест против каменоломите.

Повеќе...

Жителите на Лабуништа ќе ја тужат државата

Жителите на струшко Лабуништа се закануваат со тужба против државата пред Меѓународниот суд за човекови права во Стразбург.

Повеќе...

24-ти Републички спортски натпревари на пензионерите

Неодамна, поточно на 20 септември 2019 година ( сабота-недела),во Радовиш,се одржаа 24-тите Републички спортски натпревари на пензионерите на Македонија.

Повеќе...

И Струга го одбележа 11 Октомври

На 11 Октомври,во организација на Општинскиот Сојуз на борците од Струга,беше свечено одбележан 11 Октомври –Денот на народното востание на македонскиот народ.

Повеќе...

Физички напад во струшката болница

Напаѓачот од Калишта нападнал жител од Ложани.

Повеќе...

Стружанец криел кокаин во апартман во Охрид

Полицајците, 41 годишниот стружанец го „почастиле“ со кривична пријава.

Повеќе...

Во пожар изгоре куќа во Делогожда

Вчера рано утрото пожарот бил пријавен во полиција.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK