Пет07032020

Последна промена10:15:57 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Каприкорн 2010: Охрид и Струга да изградат заеднички стационар

“Каприкорн2010“ Апелира до градоначалниците на Струга и Охрид да постигнат договор за најавениот стационар за кучиња скитници кој ке се градел во Охрид да биде изграден со капацитет да може да го покрива и градот Струга. 

Повеќе...

ОБНОВЕНО: Стружанецот се отрул со солна киселина

Вчера во 06.44 часот во ПС-Струга од интерното одделение на Медицинскиот центар Струга било пријавено дека на одделението било донесено затруено лице кое не е контактибилно.

Повеќе...

ФОТО: Еве како изгледала старата струшка чаршија

Вака изгледала старата струшка чаршија во минатото. Не се забележани точните години на овие фотографии, но тие спомен од минатиот век.

Повеќе...

Еколозите и инспекторите на дебата во Струга

Здружение на еколози "Натура" - Струга во рамките на спроведувањето на активностите на проектот „Мониторинг на процесот на донесување одлуки за Б интегрирана дозвола", финансиран од Civica Mobilitas, организира јавна дебата, која ќе се одржи денес во Струга.

Повеќе...

Шверцувале бижутерија на Ќафасан

29,7 кг бижутерија (прстени, обетки, алки и др.) и 332 шишенца лак за нокти, откриени при контрола на македонски автомобил, управуван од македонски државјанин, пријавен за излез од државата на граничниот премин Ќафасан.

Повеќе...

Албанец украл кола од Теферич и ограбил авто сервис

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „тешка кражба“ и „одземање на моторно возило“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.П. (24) од Либражд – Република Албанија.

Повеќе...

Во две сообраќајки кај Велешта, повредени мoторџија и пешак

Во две одвоени сообраќајни незгоди кај Велешта случени вчера попладне, повредени се возач на велосипед со мотор и еден пешак.

Повеќе...

Кражба во казино во Струга

На 22.02.2016 година околу 04.10 часот во Струга на ул. „Кеј 13-ти Ноември“ во казино „Тhe Slots“ непознат сторител извршил тешка кражба при што од касата одзел 194,367 денари.

Повеќе...

Ќе се реновираат старите струшки куќи

Ќе се заштитат старите струшки куќи. Оваа година ќе се реновираат автентичните  фасади на куќите на Милош Коџоман и Владо Малески во струшката чаршија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK