Саб01162021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Тандем крадци „уловени“ од струшката полиција

Крадците биле „експерти“ за кражби на коли и маркети.

Повеќе...

Кривична за стружанец за нелегална градба

Кривична за стружанец  за бесправно градење.

Повеќе...

Пожар во струшко возило, драма со среќен крај

Пожарот се појавил при возење, возачот навремено реагирал.

Повеќе...

Садел марихуана и нелегално поседувал ловна пушка

Садел марихуана и нелегално поседувал ловна пушка.

Повеќе...

Изгоре „Цитроен“ во Струга

Пожарот во возилото се случил ноќеска.

Повеќе...

МЕРКО: Во заштитената зона во Струга нема ниту една дивоградба

Во заштитената зона во Струга нема ниту една дивоградба, тврди градоначалникот Рамиз Мерко.

Повеќе...

Кривична за охридско-струшка дилерска група

Дилерите препродавале марихуана, ја криеле во Горна Белица.

Повеќе...

Шумарски референт аминувал нелегална сеча

Референтот ставил жиг на нелегално пресечени дрва.

Повеќе...

Хотел „Дрим“ остварува најмногу приходи на охридско струшкото крајбрежје

 

 

Познатиот струшки хотел „Дрим“ остварува најмногу приходи на охридско струшкото крајбрежје, покажува анализата која ја направи „Фактор“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK