Пон03082021

Последна промена06:23:28 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Пензионерите ги попрваат скршените клупи во Струга

Кога пензионерите ќе се здружат и кога имаат идеја да реализираат некаква активност,тогаш работата се знае дека на најдобар начин ќе биде завршена.

Повеќе...

Полицијата бркала албански глисер кај Радожда

Полицијата синоќа бркала албански глисер кај Радожда.

Повеќе...

Бездомници се „вселија“ во центарот Нова Порака

Бездомници  се населија во Центарот за интелектуална попреченост „Порака Нова“  во Струга. 

Повеќе...

Мицковски за Илинден во Ташмруништа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Проф. д-р Христијан Мицкоски ќе присуствува на настан, организиран по повод државниот и национален празник 2-ри Август - Илинден во Ташмаруништа, Струга .

Повеќе...

Моторциклист излета на патот Струга Ќафасан

На 24.07.2020 во 19.05 часот на магистралниот пат Ќафасан-Струга, М.М.(26) од с.Франгово, струшко, управувајќи мотоцикл „Сузуки“ со швајцарска национална ознака, изгубил контрола, излетал од коловозот и удрил во дрва покрај патот.

Повеќе...

Од Охрид 7, од Струга 43 починати од корона

Од почетокот на пандемијата до денес во Охрид и дебарца починаа вкупно 7 лица а во струшко смртноста е многу поголема, од корона починаа вкупно 43.

Повеќе...

Жители на Франгово не седеле дома и покрај решенијата за изолација

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе три кривични пријави против И.Ќ.(61),И.Љ.(38), двајцата од Струга и И.Г.(60) од с.Франгово, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. При контрола на лица на кои им било издадено решение од ДСЗИ за самоизолација, полициски службеници на 01.07.2020 не го пронашле И.Ќ. во неговиот дом, а на 06.07.2020не биле дома пронајдени И.Љ. и И.Г., поради што пријавените биле спроведени во строга изолација (карантин) во објект одреден од страна на Владата на Р.С. Македонија.

Уште еден починат од корона во струшко

Во последните 24 часа се направени 1025 тестирања, а регистрирани се 128 нови случаи на ковид-19 

Повеќе...

Сообраќајка кај Лабуништа со тешко повреден

Повредениот бил од Хановер, сега е во болницата „Св.Еразмо“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK