Пет07032020

Последна промена12:40:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Жени претприемачи на обука во Струга

Од денес, до 13-ти месецов, во Струга ќе се одржува обука за жени претприемачи од регионов.

Повеќе...

Продавале кола со фалсификувани документи

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против М.А.(44) од скопското село Сарај.

Повеќе...

Вмро најавува повеќе инвестиции во струшко

Доказ дека ВМРО-ДПМНЕ не ја заборави Струга и дека е партија која непрекинато инвестира во развојот на здрава младина е најавата за изградба на дури три спортски сали во Струга и струшко. стои во соопштението на ОК на ВМРО ДПМНЕ Струга.

Повеќе...

Ќе се доградува нов блок во "Нико Нестор"

СОУ "Нико Нестор" од Струга годинава   ќе биде доградено со уште еден блок. Според планот кој веќе е прифатен од Министерството за образование во новиот блок ќе има шест нови училници и четири нои кабинети.

Повеќе...

Оружје пронајдено на нива во струшко Ливада

На 01.02.2016 година околу 15.00 часот во НККР-Струга А.Џ. (43) од с. Ново село, струшко, пријавил дека на место кај ниви во атар на с.Ливада, струшко пронашол една рамка за автоматска пушка-оштетена, 14 куршуми калибар 7.62мм непознато производство, четири оштетени чаури и три зрна од проектил.

Повеќе...

Предизвикал пожар во Струга и избегал

Рано утрово во Струга, во домот на 40 годишен стружанец бил предизвикан пожар со со фрлање на запалива течност .

Повеќе...

Запленети “брендирани“ часовници од Кина за Струга

Царинската управа на РМ заплени брендирана фалсификувана стока од Кина за Струга.

Повеќе...

Охриѓанец починал во казино во Струга

Вчеравечер, охриѓанец трагично заврши играјќи игри на среќа во казино во Струга.

Повеќе...

Нова спортска сала и за струшко Лабуништа

Откако во 2015 година струшкото село Лабуниште доби повеќенаменско игралиште, како дел од проектот за изградба на 100 повеќенаменски игралишта низ државата, годинава ќе започне и изградба на современа спортска сала.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK