Саб01162021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Фатена нарко криминална банда

Бандата вршела набавка и продажба на марихуана.

Повеќе...

Финиш на велосипедската тура за Денот на независноста во Струга

Осмата историска велосипедска тура стартува од Маврови Анови преку Дебар и завршува во Струга.

Повеќе...

Велештанец заработи кривична за насилство

Велештанецот физички се пресметал со 39 годишна охриѓанка.

Повеќе...

Родителите на учениците од струшко „Браќа Миладиновци“ на протест

Родителите на учениците од струшкото „Браќа Миладиновци“ на протест. 

Повеќе...

Истепан келнер од Лабуништа заради првенство во минување

Истепан келнер во Лабуништа,заради првенство во минување.

Повеќе...

Пожар во школо во селото Ливада

Полицијата испитува како се случил пожарот.

Повеќе...

Струга ги испрати гостите, завршија Струшките вечери на поезијата

Со големата поетска манифестација „Мостови“, вчеравечер на Мостот на поезијата, на истекот на Црн Дрим од Охридско Езеро, Струга и стружани се простија од гостите - учесници на 58-то издание на „Струшки вечери на поезијата“ (СВП),  најстариот поетски фестивал во светот што се одржува во континуитет секоја година.

Повеќе...

Татко пријавил полов напад врз ќерката

Нападот го сторил 24 годишен од Подгорци.

Повеќе...

Бесплатен превоз за Меѓународното поетско читање „Мостови“

Бесплатен превоз од Скопје за Струга  по повод Меѓународното поетско читање „Мостови“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK