Пет07032020

Последна промена10:15:57 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Струшкиот градоначалник заработи кривична пријава

Кривична пријава за првиот човек на Струга. Струшкиот градоначалник Зијаин Села  заедно со двајца негови соработници и директорот на Управата за заштита на  културно наследство на РМ  се товарат за “злоупотреба на службена положба и овластување“.

Повеќе...

ФОТО: Малесија снежна бајка

Половина метар снег на планината Караорман. Областа Малесија наликува на вистинска снежна бајка.  

Повеќе...

Крадат струја и не се плашат од струен удар

Не стивнуваат кражбите на струја во струшко. Деновиве во ЕВН-Струга биле пријавени два случаи на кражби на електрична енергија.

Повеќе...

Со нова опрема ЕВН експресно во непристапните терени

Со нова опрема, обуки на вработените и санки за на снег ЕВН годинава редовно се справува со дефектите во непристапните планински терени, каде има и до еден метар снег, објави денес Канал 5 ТВ.

Повеќе...

Сообраќајка на патот Струга Дебар

Вчера  во 13.40 часот на патот Струга - Дебар се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ„Фолксваген Пасат“ со струшки регистарски ознаки, управувано од А.А.(64) од с.Корошишта, струшко, и ПМВ„Голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Д. (43) од с.Октиси.

Повеќе...

Еве како ќе изгледа струшкиот плоштад

Ќе се уредува градскиот плоштад во Струга. 

Повеќе...

Уште една престижна награда за „Фибула ер травел“

Туристичката агенција „Фибула ер травел“ е првонаградена македонска туристичка агенција како најуспешен партнер на холандскиот тур оператор „Корендон“ за 2015 година.

Повеќе...

Третооделенец го фати крстот во Подгорци

Пред голем број верници,од Подгорци,струшко и други гости,каде што светиот крст во изворот „Марул“ го спушти ново назначениот подгоречки свешетеник Димче Павлески,најсреќен беше ТРЕТООДДЕЛЕНОЦЕОТ АТАНАСИЕ БЛАЖЕСКИ кому,според верувањето,фаќањто на крстот би требало да му донесе среќа,здравје и благосостојба.

Повеќе...

Тројца напаѓачи ограбиле стружанка

Вчера на околу 05.25 часот Х.К.(23) од Струга, со нејзината другарка Ј.Т.(34) откако се враќале од угостителски објект во село Добри Дол каде што биле вработени, на ул.„Илинденска“ во Гостивар до такси возилото со кое се превезувале се доближило ПМВ„БМВ“ со словенечки регистерски ознаки, во кое се наоѓале неколку лица и почнале да им дофрлуваат и недолично да се однесуваат.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK