Пет07032020

Последна промена12:40:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Сообраќајка на патот Струга Дебар

Вчера  во 13.40 часот на патот Струга - Дебар се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ„Фолксваген Пасат“ со струшки регистарски ознаки, управувано од А.А.(64) од с.Корошишта, струшко, и ПМВ„Голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Д. (43) од с.Октиси.

Повеќе...

Уште една престижна награда за „Фибула ер травел“

Туристичката агенција „Фибула ер травел“ е првонаградена македонска туристичка агенција како најуспешен партнер на холандскиот тур оператор „Корендон“ за 2015 година.

Повеќе...

Струшките средношколци во улога на советници

Центарот на заедницата на Општина Струга  денес  ќе одржи симулација на Совет на општина Струга.

Повеќе...

Тројца напаѓачи ограбиле стружанка

Вчера на околу 05.25 часот Х.К.(23) од Струга, со нејзината другарка Ј.Т.(34) откако се враќале од угостителски објект во село Добри Дол каде што биле вработени, на ул.„Илинденска“ во Гостивар до такси возилото со кое се превезувале се доближило ПМВ„БМВ“ со словенечки регистерски ознаки, во кое се наоѓале неколку лица и почнале да им дофрлуваат и недолично да се однесуваат.

Повеќе...

Запленет нелегален риболовен алат

Во текот на изминатата ноќ во период од 22.00часот до 02.00часот Рибочуварската служба на ЗСР Таш Ма 2011  при вршење контрола на потегот кај   с.Глобочица во водите на Глобочичко езеро заплени нелегален рибарски алат.

Повеќе...

ФОТО: „Стара водејнца“ во новогодишен амбиент

Рајскиот етно ресторант „Стара водејнца“ во Октиси, е вистинското место за престој по новогодишните славенички денови.

Повеќе...

Дошле во Струга на „предновогодишна кражба забава“

Две момчиња од албанскиот град Либражд, деновиве биле во предновогодишен „претстој“ во Струга. Но наместо да уживаат во убавините на Струга, тие се одлучиле на „предновогодишна кражба забава“ со цел да „спечалат“ некој денар и да го збогатат својот празничен  буџет.

Повеќе...

Казино без лиценца во струшко Корошишта

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела  “Приредување на игри на среќа без лиценца, односно дозвола од надлежен орган”  полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против И.К. ( 33) од Скопје,  Е.Б. (30) од струшкото село Велешта и И.А. (27) од струшкото село Корошишта.

Повеќе...

Изгоре возило во Струга

Сирени на противпожарното возило ноќеска ги вознемири стружани. Пожарникарите, како што за Охриднет, информираат од струшката противпожарна единица, интервенирале на улицата .„Иса Пелар“каде се запалила кола „Форд Мондео.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK