Пет07032020

Последна промена10:15:57 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

IM MEMORIAM: ПОЧИНА ЈОВАН НЕГРИЕСКИ УРЕДНИК НА РАДИО СТРУГА

Неодамна почина Јован Негриески,наш примерен новинар,другар,пријател ценет родител.

Повеќе...

Повредените во престрелката се во стабилна состојба

45 годишниот велештанец кој е хоспитализиран во струшката болница е во стабилна состојба.  И покрај тешките повреди од огнено оружје надвор од животна опасност е и 18 годишното момче кое е пренесено на лекување во скопските клиники.

Повеќе...

Нов инвентар за струшкото “Нико Нестор“

Набавени 200 нови училишни столчиња во СОУ "Нико Нестор" Струга.

Повеќе...

СВР Охрид со детали за убиството во Белица

Во полициската станица во Струга во тек се интензивни мерки за расчистување на кривичните дела „убиство“ и „убиство во обид“ извршени синоќа околу 22 часот и 30 минути на патот кон струшкото село Долна Белица.

Повеќе...

Во Струга се одржува шестиот конгрес на СОНК

Во Струга се одржува Шестиот конгрес на СОНК. Покрај другите точки на дневен ред ќе биде и избор на претседател.

Повеќе...

Браќата во Долна Белица биле нападнати од возило

Основното јавно обвинителство Струга изврши увид на лице место за настанот кој се случи вчера околу 22.00 часот, на локалниот пат Струга – Долна Белица.

Повеќе...

Нов покрив за училиштето во Мислешево

Нова кровна конструкција во подрачното училиште „Јонче Кржески“  во струшкото село Мислешево. После четири децении азбестниот  е заменет со нов безбеден покрив за учениците .

Повеќе...

Во пукотници двајца повредени еден убиен во Струга

Едно лице е убиено а двајца се тешко повредени во пукотници во Струга. Според првичните информации до кои дојде Охриднет , настанот се случил доцна синоќа  во струшкото село Долна Белица.

Повеќе...

Касиерка од Охрид „заработувала“ крадејќи во маркет

27 годишна охриѓанка, вработена како касиерка во маркет во Струга, за брзо време „заработила“ 300.000,оо денари.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK