Саб01162021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Стружани со апел: Помош Влада! Помош општина Струга! Помош МВР!

Стружани со апел! Бараат помош од гласната музика во неколкуте локали во градот, кои не ги оставаат да спијат. 

Повеќе...

Во струшката болница донесено мртво девојче

Во струката болница донесено мртво девојле.

Повеќе...

Пежо изгоре кај Вевчани

Чад се појавил од предниот дел на возилото, патниците итно излегле.

Повеќе...

Еколошка катастрофа! Во Лабуништа депонија со животински отпадоци

Еколошка катастрофа во село Лабуништа   струшко. Во непосредна близина на спортското игралиште на местото викано Калишта  осамна депонија од животински отпадоци. 

Повеќе...

Избеган затвореник од „Идризово“ фатен во Струга


Затворот распишал потерница по 30 годишниот затвореник.

Повеќе...

Пиштол „заиграл“ на свадба во струшко Боровец


50 годишникот на свадбата „се провеселил“ со истрели од пиштол а куршуми „летале“ на сите страни.

Повеќе...

Нарушен јавниот ред во Струга


Двајца стружани нападнале сограѓанин.

Повеќе...

Две тепачки во Струга, натепани невенчана сопруга и еден маж

Тепачите добија кривични пријави.

Повеќе...

ФОТО: Убавата страна на Струга

Време е да ја погледнеме убавата страна на Струга. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK