Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Отворен третиот маркет на КАМ во Струга

Вчера во Струга беше свечено отворен третиот КАМ маркет, лоциран во непосредна близина на Градскиот пазар на 360 м2 продажна површина.

Повеќе...

Изчезнат затвореник од струшкиот затвор

На 21.10.2016 година во 11,50 часот во ПС-Охрид, Ѓ.Ф.(1961) од Охрид, пријавила дека нејзиниот син Ѓ.В. (1983), на 20.10.2016 година во 19,00 часот, заминал од дома и не се вратил ниту пријавил во КПУ-затвор Струга, каде издржувал казна затвор.

Повеќе...

Во Струга повторно е пронајдена дрога

Во Струга, ноќеска повторно е пронајдена поголема количина дрога, дознава Охриднет од извори во струшкиот суд.

Повеќе...

Есенска понуда за вистинско уживање во хотел Изгрев

Повеќе од познато е дека на  струшкиот дел на Охридското езеро  блеска еден од најубавите хотели во земјава - хотелот  Изгрев. 

Повеќе...

Жител на Радожда, починал во затворот Идризово

Жител на струшкото село Радожда, синоќа починал во затворот во Идризово.

Повеќе...

Ќе се гради дрвениот мост во Струга

Со донација од приватна фирма ќе се прави дрвениот мост на реката Црн Дрим во центарот на Струга, информира денеска на прес-конференција градоначалникот на општина Струга, Зијадин Села.

Повеќе...

Без дозвола градел зграда на струшкиот кеј

НККР Струга поднесе кривична пријава против  Д.Т. (30) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Повеќе...

Жители од Франгово фатени со 11 кг дрога

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори,“, полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против Л.Г.(22) и Е.М.(23), двајцата од струшкото село Франгово.

Повеќе...

Пронајдена изчезнатата стружанка

Охриднет дознава дека вечерва била пронајдена стружанката која од вчера се водеше како исчезната. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK