Пон03012021

Последна промена01:29:16 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Се враќаат линиите од Дебар кон Струга и Скопје

По околу два месеци дебрани од денеска имаат можност повторно да користат јавен превоз за патување кон Скопје и Струга.

Повеќе...

Уште еден починат од корона во Лабуништа

Регистрирани се 24 излекувани пациенти кои се лекуваа во домашни услови.

Повеќе...

Родилка од Струга заразена со корона испратена во Скопје

Една родилка од Струга заразена со коронавирус е испратена на скопската гинекологија. Во струшката болница  се уште се  чекаат резултатите од тестирањето на медицинскиот персонал.

Повеќе...

Стружани понедисциплинирани, повеќе го прекршуваат полицискиот час

Најдолгиот празничен  карантин  на брегот на Охридското езеро мина  со дваесетина прекршувања на забраната за движење. Понедисциплирани се стружани.

Повеќе...

Четири медицински лица од Лабуништа заразени со корона вирус

Започна со работа пунктот во Лабуништа. По  двонеделна пауза поради самоизолацијата  на медицинскиот персонал од вчера во една смена работи амбулантата и Брзата помош во најјризичното село во струшко.

Повеќе...

Нови 18 случаи на корона, почина жена од Лабуништа

Со денешните оздравени 21 лице, досега имаме оздравени вкупно 200 пациенти.

Повеќе...

Медицинска сестра од Струга заразена со корона вирус

Една медицинска сестра од Струга е заразена со Корона вирусот.

Повеќе...

ВИДЕО: Жителите на Лабуништа и Подгорци со реакција до медиумите

Жителите на Лабуништа и Подгорци струшко  револтирани од медиумите.

Повеќе...

Доктор Милош Мојсоски на терен кај старите и изнемоштени во струшко

Доктор Милош Мојсоски на терен кај старите и изнемоштени во струшко.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK