Пон03082021

Последна промена10:50:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Жител на Делогожда запалил полициски возила

На 26.04.2020 во 00.50 во с.Делогожда, струшко, од полициски службеници од Полициска станица Струга, за време на забраната за движење, бил лишен од слобода Д.Ж.(48) од с.Делогожда, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Повеќе...

Лабуништанец доби кривична за кршење на полицискиот час

Тој се возел со автомобил за време на полицискиот час.

Повеќе...

Струга веќе нема да издава дозволи за движење во полициски час

Општина Струга веќе нема  да  издава дозволи за движење  во полициски час.

Повеќе...

26 нови случаи на корона, 6 од нив во струшко

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 36 оздравени пациенти.

Повеќе...

Се враќаат линиите од Дебар кон Струга и Скопје

По околу два месеци дебрани од денеска имаат можност повторно да користат јавен превоз за патување кон Скопје и Струга.

Повеќе...

Драма во струшкиот карантин

Момче сместен во каранин, излегол од собата и бил агресивен кон полицајците.

Повеќе...

Уште еден починат од корона во Лабуништа

Регистрирани се 24 излекувани пациенти кои се лекуваа во домашни услови.

Повеќе...

Полицискиот час „прекршен“ во Струга и Кичево

Охриѓани го почитувале полицискиот час.

Повеќе...

Стружани понедисциплинирани, повеќе го прекршуваат полицискиот час

Најдолгиот празничен  карантин  на брегот на Охридското езеро мина  со дваесетина прекршувања на забраната за движење. Понедисциплирани се стружани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK