Чет10172019

Последна промена08:28:24 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

СЗО прогласи итна состојба поради вирусот Зика

Светската здравствена организација прогласи итна состојба поради ширењето на вирусот зика во Централна и Јужна Америка.

Повеќе...

Внимателно купувајте на интернет... се појавија измами

Во изминатиот период на социјалните мрежи се појавија голем број реклами на интернет продавници кои нудат услуги или производи на потрошувачите.

Повеќе...

Со Визер летови за Копенхаген, Братислава и Берлин

Три нови евтини авионски летови ќе стартува Визер од март.

Повеќе...

Свети Атанасиј Велики големиот борец за православието

Свети Атанасиј Велики се смета за голем борец за вистинското православие.

Повеќе...

Свети Сава светителот кој им помага на сиромашните и несреќните

Св. Сава е основач на првата српска црква, позната како Пеќка патријаршија.

Повеќе...

Свети Антониј Велики- светителот што го разделил имотот на сиромашните

Свети Aнтониj Велики е еден од преподобните и богоносни отци на Православната Црква, роден во Египет околу 254-та година после Христа.

Повеќе...

Македонија по петти пат на саемот за туризам во Турција

 

Македонија и годинава по петти пат ќе се претстави на саемот за туризам во Истанбул Турција. Саемот ќе се одржи  од 28  до 31 јануари годинава.

Повеќе...

Света Нина, жената која го покрстила грузискиот цар

МПЦ денешниот ден го посветила и на Света Нина, просветителка на Грузија.

Повеќе...

Денес е Свети Јаков Нисибиски

Денешниот ден православната црква го посветила на Свети Јаков, епископ Нисибиски.  христијански светец и втор епископ на Нисибија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK