Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Внимателно возење на патниот правец Дебар Струга

Сообраќајот на сите државни патишта низ Македонија се одвива отежнато и во зимски услови поради поради остатоци од снег на коловозите. Поради ниските температури можна е појава на голомразица, предупредуваат од АМСМ.

Повеќе...

Кривични пријави за нелегалниот споменик на Теферич

Полицијата денеска поднесе кривични пријави за поставувањето на спомен обележјето во чест на албанските востаници на Теферич.

Повеќе...

Струшкиот советник Цаноски повреден во сообраќајка

Во сообраќајна незгода што се случи утринава околу 9 часот на магистралниот пат Охрид Ресен  на превојот Буково, повреден е струшкиот советник Медин Цаноски. Од засега непознати причини тој со своето возило Опел Корса излетал од патот.  

Повеќе...

“Каприкорн 2010” бара да се почитува законот за поставување знамиња

На најавата дека задутре  на одбележувањето на независноста на Албанија во Лабуништа ќе биде подигнато 20 метарско албанско знаме  се реакција се јави невладината “Каприкорн 2010”.

Повеќе...

Џудо Клуб “ДРИМ” Струга со освоени 11 медали “РАСТУРИ”во Приштина

Вчера во Приштина Косово ЏК “ДРИМ” Струга учествуваше на меѓународниот натпревар “Адем Јашари”

Во конкуренција од 300 џудисти од Косово, Црна Гора, БиХ, Албанија, Хрватска, Романија и Македонија, џудистите од ЏК “ДРИМ” Струга освоија 11 медали од кои 4 златни, 4 сребрени и 3 бронзени.

Повеќе...

Струшките спортисти денеска ќе даруваат крв

Денеска  во Општата болница во Струга ќе се одржи Крводарителска Акција организирана од страна на Агенцијата за млади и спорт и општинската организација на Црвен Крст во Струга.

Повеќе...

Зошто вработените во “Проаква” Струга не пијат вода од чешма?

ЈП “Проаква” Струга произведува и продава, но не ја користи водата од градскиот водовод. Вработените во претрпијатието не пијат вода од чешма, туку само  амбалажирана вода.

Повеќе...

Избран нов директор на Здравствен дом Струга

Досегашната директорка  Вера Поповска на 66 годишна возраст заминува во пензија. На нејзино место доаѓа 34 годишниот Марко Стрезовски, ексклузивно дознава Охриднет.

Повеќе...

ОБНОВЕНО ФОТО: Дрвото со ликови на светци ја крена Струга на нозе

Стружани од синоќа спонтано се собираат пред дрвото во Паркот на поезијата, на кое јасно се гледаат неколку ликови. Верниците  тврдат дека се работи за ликови на светци. Се собираат,  гледаат, се молат и сликаат.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK